Stag Delay Türkiye Ürün Görseli

Stag Delay Türkiye

Erkeklerin bazıları cinsel organlarının ebatlarından memnun değillerdir. Bu durum kalıtsal olabildiği gibi biyolojik sebeplere de bağlı olabilir. Cinsel yaşamlarında kendilerini yetersiz hisseden ya da daha iyi hissetmek isteyen erkekler için geliştirilmiş olan Titan Jel düzenli kullanım gerektiren bir üründür. Erkeklere özel üretilmiş, son zamanlarda penis büyütücü ürünler arasında herkesin dilinde olan Titan Jel Rus menşei bir jel olup dünya genelinde pek çok ülkede satışı yapılmaktadır. Piyasada fazlasıyla taklidi olan Titan Jel 50 ml lik ambalajda, kutu içinde, hologramlı olarak ve Türkçe kullanım kılavuzu ile birlikte satışa sunulmaktadır. En etkili penis büyütücü olarak bilinen Titan Jel erkekler tarafından düzenli olarak kullanıldığında kılcal damarları ve deriyi besleyen bitkisel içeriği ile peniste büyüme ve kalınlaşma sağlamaktadır. İçeriğinde su, gliserin, fenoksianol, karbomer, trietanolamin ,urea,mentha piperita yağının yanı sıra tetra sodium edta, doğal vitamin E(tokoperil asetat) ve metil nikonitat bulunan Titan Jel sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez 5 er dakikalık masajlar şeklinde uygulandığında 1 ay içinde sonuç vermektedir. 18 yaşından büyük tüm erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilen Titan Jel bitkisel bir ürün olup çok fazla yağ içermez. Masaj yolu ile deriye uygulanan Titan Jelin insan sağlığına herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Eczanelerde bulunmayan Titan Jel internet üzerinden satış yapan online satış sitelerinde ve Titan Jel resmi satış sitesinde satışa sunulmaktadır.

Stag Delay Türkiye

Erken boşalmaya çare ve Erken boşalmaya doğal çözüm olarak üretilen ve de erken boşalmayı nasıl önlerim diyenler için, Viga delay sprey Geciktirme Spreyi erkeğin erken boşalmasını önler, orgazm süresini uzatarak yaşanan cinsel birlikteliklerin daha uzun sürmesini ve cinsel ilişkide, alınan hazzın, duyulan zevkin daha yoğun yaşanmasını sağlar.Viga Geciktirici Sprey Erken Boşalmayı Engeller. Viga Geciktirici Sprey Normalinden 4-5 Kat Daha Geç Boşalmayı Sağlar. Viga Geciktirici Sprey Cinsel İlişkiyi Uzatır. Viga Geciktirici Sprey Ortalama 100 ila 120 Defa Kullanılır. Viga Sprey Etkisini Ortalama 1 Saat Korur. Viga Geciktirici Sprey Penis Dış Dokusuna Lokal Uygulanır. Viga Geciktirici Sprey İnsan Sağlığına Veya Karşı Cinse Zararı Yoktur. Viga Geciktirici Sprey Almanya dan İthaldir. Viga Geciktirici Sprey Pratik Cepte Kolayca Taşınabilir.Erken boşalmanın çaresi ve Erken boşalmanın tedavisi olarak kullanılan Super Viga delay sprey Geciktirme spreyi hem erkekler hem de kadınlar için daha iyi bir seks hayatı sunmaktadır. Erkeğin erken boşalma sorununu ve erken boşalmadan kaynaklanan stresi ortadan kaldırır ve partnerlerin yaşamakta oldukları cinsel birliktelikten tam anlamıyla zevk alınmasını sağlar. Erken boşalmaya kesin çözüm, Erken boşalmayı önleme ve erken boşalmanın tedavi yöntemleri içerisinde üretilmiş olan Viga sprey Geciktirici Sprey, geciktirme spreyi erkeğe orgazm olmadan önce gerektiği kadar bekleme süresini verir, böylece erken boşalma olmaz. Bu durumda, hem kadın hem de erkek, daha başlamadan biten ve tadına varılmamış olan bir süreci kaçırmak yerine, keyifli bir cinsel ilişki yaşarlar.

Stag Delay Türkiye

Alman doktorlarının elinde katkı maddesi içermende üretilen Delay 48000 Sprey cinsel hayatınızda yaşadığınız erken boşalma sorununu baştan sonra çözer, beklemediğiniz kadar güçlü etki gösterir. Hiçbir yan ürüne gerek kalmadan tüm sorununuzu çözen Delay 48000 Sprey erken boşalma sorunu yaşayan ve on sekiz yaşından büyük tüm erkeklere hem Alman doktorlar hem de kullananlar tarafında şiddetle tavsiye edilmektedir. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa canlı destek, Whatsapp Messenger destek ya da online destek seçeneklerinden birini seçerek bizlere sorabilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Alman menşei taşıyan Delay 48000 Sprey hiçbir kimyasal ürün bulunmamaktadır, gönül rahatlığı ile kullanabilir, sorunlarınızı çözebilirsiniz. Aklınıza gelen soruları bize online destek, Whatsapp Messenger destek ya da online destek imkanları ile bize ulaşarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz. Bugüne kadar yapılmış testlerden en yüksek başarılar ile geçen Delay 48000 Sprey erken boşalma sorunu yaşayan tüm erkekler tarafından zararsızca kullanılabilir. Partnerinize ve size ilişki sırasında herhangi bir rahatsız edici koku ya da herhangi bir rahatsız edici tat sunmaz. Tamamen doğal malzemelerden, Alman doktorlar tarafından üretilen Delay 48000 Sprey cinsel hayatınızda yaşadığınız boşalma sorunlarına çözüm üretecek, hiçbir yan ürüne gerek kalmadan problemlerinizi çözecektir. Ürünü satın almak isteyen ve erken boşalma sorunu yaşayan tüm erkekler Delay 48000 Sprey i web satın alabilirsiniz.

Stag Delay Türkiye

Kesinlikle hiçbir kimyasal ürün ya da katkı maddesi içermeyen Delay 48000 Sprey kullandığınız sürece cinsel hayatınızda yaşadığınız erken boşalma sorununuz çözüme kavuşacak ve tamamen doğal ürünlerden üretilmiş Delay 48000 Sprey yanında hiçbir ürünü kullanmaya gerek duymayacaksınız. Alman menşei taşıyan Delay 48000 Sprey hakkındaki tüm sorularınızı online destek, Whatsapp Messenger destek ya da canlı destek seçeneklerimizden birini kullanarak alanında yetkin ve Delay 48000 Sprey hakkında tüm ayrıntılara sahip distribütörlerimize sorabilir aklınızdaki tüm soruları çözüme kavuşturabilirsiniz. Tek kullanımda en az yarım saatlik bir performans sunan Delay 48000 Sprey etki gücü ile sizi tüm cinsel sorunlarınızdan ve bu sorunların sosyal hayata yansımalarından kurtaracaktır. Alman modern tıbbının beraberinde getirdiği ileri teknoloji içeren yöntemlerle üretilen Delay 48000 Sprey Alman doktorlar ve kullanan herkes tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Kullanıldığı süre boyunca partnerinize ve size herhangi rahatsız edici bir koku ya da herhangi kötü bir tat vermeyecek, sağlıklı bir ilişki sunma fırsatı tanıyacaktır. Ayrıca hızlı ve güvenilir kargo avantajı ile Türkiye nin seksen bir iline birkaç gün içinde teslim edilen Delay 48000 Sprey gizlilik politikası ile de istekleriniz doğrultusunda sizi memnun edecek gizlilikte size ulaşır. Web sitemizden on sekiz yaşını geçe herkes tarafından sipariş edilebilir ve erken boşalma sorunu yaşayan tüm erkeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Delay 48000 Sprey erken boşalma sorununuza sizin tahmin ettiğinizden daha etkili ve hiçbir yan ürüne gerek kalmadan etki edecektir.

Stag Delay Türkiye

Cinsel problemler her yaştan erkeğin başına gelebilecek problemlerdir. Birçok farklı etken cinsel hayatınızı etkileyebilir. Piyasada cinsel güçte azalma, ereksiyon olamama yani cinsel iktidarsızlık, sperm sayısıyla beraber üretkenliğin azalması ve erken boşalma gibi problemlerinizin çözümüne yardımcı birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler için seks hapı, viagra ya da afrodizyak tableti gibi birçok farklı isim kullanılmaktadır. Bitkisel ya da kimyasal içerikli seks hapları mevcuttur. Kimyasal içerikli seks haplarının yan etkileri çok fazla olup vücutta çok büyük kalıcı rahatsızlıklara hatta kalp damar sağlığını bozarak ölüme dahi sebebiyet verebilmektedir. Çin Topu bitkisel içerikli bir afrodizyaktır. Bitkisel içeriği sayesinde yan etkisi bulunmamakta ve her yaş grubundan kullanıcıya hitap etmektedir. Dünyada ve Türkiye de günden güne yaygınlaşan Çin Topu hayallerinizdeki cinsel birlikteliğe ve hazza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Çin Topu kullanıldığı andan itibaren etkisini göstermeye başlamaktadır. Cinsel birleşmeden yarım saat ya da bir saat önce alınması gerek Çin Topu ereksiyon olamama problemine hızlı bir şekilde yardımcı olmanın yanı sıra uzun süreli ve maksimum ereksiyonu korumanıza yardımcı olabilmektedir. İnternet üzerinden Çin Topu nun resmi internet sayfasına ulaşabilir bir tık ile sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda resmi internet sitesindeki telefon hattına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulacağınız gibi siparişinizi de telefon üzerinden verebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz takdirde güvenli ödeme ve gizli kargo imkânlarıyla Çin Topu kapınıza kadar gelmektedir.

Stag Delay Türkiye

Hayatınızın ilerleyen dönemlerinde sık sık karşılaşabileceğiniz, çoğunlukla stres kaynaklı olan erken boşalma sorununa karşı kolay ve hızlı çözüm olarak geliştirilen Vega 50000 Geciktirici Sprey kullanım bakımından oldukça kolay bir yönteme sahiptir. Öncelikle güvenilirliğinden emin olduğunuz yani resmi satış sitelerinden araştırıp temin etmiş olmanız gerekmektedir. Spreyin teminini gerçekleştirirken gizli kargo yoluyla da sizler için sorun oluşturmadan ulaşımını sağlayabilirsiniz. Ürünü temin ettiğinizi varsayarak devam etmek gerekirse kullanım olarak yaklaşık olarak 100 ve üstü bir kullanım aralığına denk gelmektedir. Etkili sonucu alabilmek adına kullanmadan önce cinsel organınızın temizliğini yeterince sağlamanız gerekmektedir. Temizliğini sağladığınızdan emin olduktan sonra spreyi 2 ya da 3 defa sıkıp iyice yedirmeniz gerekmektedir. Daha detaylı bilgiye sahip olmak istediğiniz takdirde bizlere ulaşabilir ve ürününüzün kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeyi ya da ilgili mesajları sizlere iletebiliriz. Her şey sizlerin kolay ve etkili kullanımı için dizayn edilmiş olup süreçlerin iyileştirilmesi ve rahat anlaşılması için sürekli çalışmaktayız. Vermiş olduğunuz ve vermeye devam ettiğiniz geri bildirimler sonucunda sistemimizi her geçen gün sizler için kolaylaştırmaktayız. Sağlığınız ve huzurunuz için en doğru ürünle yola çıkıp evlerinize kadar ürünü getirmiş bulunmaktayız. Sizler de güvenilir olan resmi satış sitelerimizden Vega 50000 Geciktirici Spreyi temin edip herhangi bir orijinal ürün olmama durumuyla karşılaşmayın. Orijinal olmayan ürünler sağlığınızı tehlikeye atabilir özellikleri barındırabilir.

Stag Delay Türkiye

Üretilen en kaliteli ürün Vega 100mg hızlı bir şekilde etki vermesinin yanında uzun süre kalıcı etkisi de vardır. Erken boşalma sorunu olan erkeklerin Vega 100mg kullanması ile bu sorundan kurtulduğu gözlemlenmiştir. Vega 100mg 24 saat içinde sadece bir kere doz alımı yapılmalıdır etkisi bitmeden ikinci doz alımı sakıncalıdır. İkinci doz alımında baş ağrısı yaptığı gözlemlenmiştir. Bu mucizevi ürünü kullandıktan sonra performans seviyeniz hızla yükseltecek cinsel hazzınız doruk noktasına çıkarabilecek. Nadiren görülen yan etkiler baş ağrısı, kulaklarda çınlama, mide yanması. Ürünü tavsiye edilen kullanım talimatlarında kullanılması gerekmektedir. Ürünü tavsiye edilen kullanım talimatlarında kullanılması gerekmektedir. Geciktirici, sertleşme ve ereksiyon devamının sağlanması gibi özellikleri sağlayan Vega 100mg tamamen bitki özlerinden elde edilen karışımlarla yapılmıştır. Vega 100mg etkisini çok çabuk gösterir ilişkiden 20-30 dakika önce tüketilmesi gerekmektedir. En etkili ve performans sağlamak için ürün bol su ile tüketilmelidir. Uzun geceler ve partneriniz gözünde devleşmek isterseniz Vega 100mg tam size göre. Sertleşme sorunları, isteksizlik, erken boşalma gibi sorunları da kapsayan bu ilaç, cinsel ilişki öncesi kullanıldığında hastanın yaşadığı sorunların çözümü olacaktır. Vega 100mg 24 saat içinde sadece bir kere doz alımı yapılmalıdır etkisi bitmeden ikinci doz alımı sakıncalıdır. Vega 100mg kullanılması oldukça basittir cinsel aktiviteden 30 dakika önce bol su tüketilerek kullanılır. Etkisi 36 saat sürdürür 24 saat için bir tabletten fazla tüketilmesi sağlık sorunlarına zarar vermektedir.

Stag Delay Türkiye

Oolong Çayı İçeriğinde NELER Var? Etkisi Nedir?Oolong çayı adından da anlaşıldığı üzere Çin de üretilerek dünya da nam salmış bir çaydır. Yağ yakan çaylar arasında en önemlilerdendir. Oolong çayı da diğer çaylar gibi Camelia Sinensis bitkisinden üretilmektedir. Diğer çaylardan farkı işleniş tarzıdır. Yeşil çay oksitlenme yapmaz, siyah çay tamamen okside olur lakin oolong çay yarı okside olmaktadır.Oolong çayı içerik olarak oldukça zengindir. Vitaminler ve mineraller yanı sıra kalsiyum, manganez, bakır, selenyum ve potasyum ayrıca A,B,C ve E vitaminleri içermektedir. Ek olarak K vitamini içermektedir. Folikasit, niasinamid ve sayısız polifenolik içermektedir.Oolong çayının etkisi saymakla bitmez tükenmez. Toplum tarafından kilo verme çayı olarak tanınsa da birçok hastalığın devası konumundadır. Metabolizmayı hızlandırmaktadır. Vücutta belli bölgelerde oluşan yağlanma sorununu giderme de yardımcı en iyi yağ yakıcıdır. Obezite ile mücadele de yardımcı bir etmendir. Oolong çay tüketimi yağ hücrelerinin üretimini baskılamaktadır. Hızlı yağ yakılmasına yardımcı olmaktadır. Kalp rahatsızlıklarına ve kansere karşı da oolong çayı kullanılmaktadır. Yemeklerden sonra tüketilmesi kalorinin yakılmasını sağlamaktadır. Metabolizmanın hızlanmasına sebep olmaktadır. Ayrıca yüksek tansiyonu da azaltmaktadır. Yalnız kafein içerdiğinden ötürü hamilelerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Aynı zamanda gün içerisin de 3 fincan dan fazla tüketmek de zararlı olacaktır. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız düşük kalorili diyetinize ek olarak oolog çayını tercih edebilirsiniz. Daha sağlıklı bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz hem de lezzetli aroması ve kolay içimi ile.

Stag Delay Türkiye

Cinsel ilişki için yeterince sağlam bir ereksiyon alamaz veya tutamazsa, bir erkeğin ereksiyon problemleri vardır . Montaj sorunlarına erektil disfonksiyon veya iktidarsızlık denir. Çoğu erkeğin ereksiyon sorunları vardır. Bu normal. Bu sorunlar her yaşta ortaya çıkabilir. Ancak daha sıklıkla diğer sağlık sorunları olan yaşlı erkeklerde görülürler. Tedavi hem yaşlı hem de daha genç erkekler için yardımcı olabilir.

Ereksiyon problemlerine neden olan şey nedir?

Montaj sorunlarının birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

Fiziksel problemler, sinir yaralanması veya penise kan kaybı gibi camera.gif.
Diyabet , yüksek tansiyon , anksiyete ve depresyon gibi diğer sağlık sorunları .
Bazı ilaçların yan etkileri.
Stres .
İçme Çok fazla alkol ya da sigara .
Prostat kanseri gibi cerrahi.

Semptomlar neler?

Bir ereksiyon probleminin tek belirtisi, seks yapmak için yeterince sağlam bir ereksiyon elde edememek ve tutamamaktır . Ancak ereksiyon sorunu olsa bile, bir erkek hala cinsel arzusu olabilir ve bir orgazm ve boşalmak mümkün olabilir.

Montaj sorunları nasıl teşhis edilir?

Doktorunuz sağlığı hakkında soru sormak ve fizik muayene yapmak suretiyle ereksiyon problemi olup olmadığını öğrenebilir . Doktorunuz, sorunun ne sıklıkta meydana geldiğini öğrenmek isteyecektir. Sınav, laboratuar testleri ve bazen zihinsel sağlık testleri, sorunun nedenini bulmanıza yardımcı olabilir.

Nasıl davranıyorlar?

Doktorlar genellikle yaşam tarzı değişiklikleri ve ilaçlarla başlarlar. Bu ilk adımlar yardımcı olmadıkça genellikle cerrahi veya diğer tedavileri tavsiye etmiyoruz.

Tedavi aşağıdakileri içerebilir:

Tütün ve uyuşturucu kullanmaktan kaçınma ve alkolü sınırlandırma.
Eşinizle konuyu konuşmak, şehvetli egzersiz yapmak ve danışmanlık almak.
Soruna neden olabilecek ilaçları bulup durdurmak. Bazı durumlarda, ereksiyon problemlerine yol açmayan farklı bir ilaç kullanabilirsiniz.
Eğer ereksiyon almanıza yardımcı olabilecek reçeteli ilaç almak. Bunlara sildenafil (örneğin Viagra), tadalafil (örneğin Cialis ) ve vardenafil (örneğin Levitra ) gibi haplar dahildir . Bu ilaçlardan birini diğer ilaçlarınızla almanızın güvenli olup olmadığını anlamak için doktorunuza danışın. Nitrogliserin veya nitrat içeren diğer ilaçları almayı gerektiren kalp hastalığınız varsa bu haplar tehlikeli olabilir .
İlaç almak ve depresyon ya da kaygı için danışma almak .
Vakum cihazları kullanarak veya penis içine ilaç çekimi .
Penise bir implant yerleştirmek için ameliyat olması.

Montaj sorunları genellikle fiziksel bir sorundan kaynaklanır. Bu nedenle, sağlıklı gıdalar yemek ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için yeterli egzersiz yapmanız önemlidir.

Erektil Disfonksiyon Sebepleri

Depresyon
Beyin sıklıkla gözden kaçırılmış bir erojen bölge. Cinsel heyecan başında başlar ve yoluna düşer. Depresyon arzunuzu azaltabilir ve erektil disfonksiyona neden olabilir. İronik olarak, depresyon tedavisinde kullanılan birçok ilaç seks sürücünüzü de bastırabiliyor ve ereksiyonu zorlaştırıyor ve orgazmızda gecikmelere neden olabilir.

Alkol
Havaya girmek için birkaç içki içmeyi düşünebilirsiniz, ancak gereğinden fazla bırakmak, hareketi bitirmenizi zorlaştırabilir. Ağır alkol kullanımı ereksiyonu etkiler, ancak etkileri genellikle geçicidir. İyi haber şu ki, orta içme – günde bir veya iki içecek – kalp rahatsızlığı riskini azaltmak gibi sağlık faydalarına sahip olabilir. Ve bu riskler erektil disfonksiyon risklerine benzer.

İlaçlar
İlaç dolabınızın içeriği yatak odasındaki performansınızı etkileyebilir. Sık kullanılan ilaçların uzun bir listesi, bazı kan basıncı ilaçları, ağrı kesici ilaçlar ve antidepresanlar da dahil olmak üzere ED’ye neden olabilir. Ancak önce doktorunuzla konuşmadan herhangi bir ilacı almayı bırakmayın. Amfetaminler, kokain ve esrar gibi sokak ilaçları da erkeklerde cinsel problemlere neden olabilir.

Stres
İşyerinde ve evde sorumluluk yüklediğinizde havaya girmek kolay değildir. Stres, penisiniz de dahil olmak üzere vücudunuzun birçok farklı bölümünde parazite neden olabilir. Düzenli egzersiz yapma, yeterli uyku alma ve uygun olduğunda profesyonel yardım talep etme gibi refah ve rahatlamayı teşvik eden yaşam tarzı değişiklikleri yaparak stresle başa çıkın.

Öfke
Öfke yüzünüze acele edebilir, ancak seks yapmak istediğinizde ihtiyacınız olan tek yere değil. Kızgınlığınız eşinize yönelik olup olmadığına bakılmaksızın, öfkeli olduğunuzda romantik hissetmek kolay değildir. Açıklanmayan öfke veya yanlış öfkelenen ifade, yatak odasında performans sorunlarına katkıda bulunabilir.

Kaygı
Yatakta çalışamayacağından endişe ederseniz, bunu yalnızca sizin için daha zor hale getirebilirsiniz. Hayatınızın diğer bölgelerindeki kaygılarınız yatak odasına da sıçrayabilir. Bütün bu endişeler, cinsel yaşamınıza ve ilişkiniz üzerinde büyük bir gerginlik yaratan kısır döngüye dönüşen korku ve samimiyetten kaçınmanıza neden olabilir.

Orta-Yaşlı Spread
Fazla kilo taşımak cinsel performansınızı etkiler ve yalnızca benlik sayınızı düşürerek değil. Obez erkeklerde cinsel istek ve ereksiyon için önemli olan erkek hormon testosteron seviyesi daha düşüktür. Aşırı kiloluluk da yüksek kan basıncına ve arterlerin sertleşmesine bağlıdır ve bu da penise olan kan akışını azaltabilir.

Özeleştiri
Aynada gördüklerini beğenmediğinde eşinin de görünümü beğenmeyeceğini varsaymak kolay. Olumsuz bir benlik görüntüsü, yalnızca bakışınızla ilgili değil, aynı zamanda yatağınızda ne kadar iyi performans göstereceğiniz konusunda endişelenmenizi sağlayabilir. Performans kaygısı, seks yapmaya bile istekli olmanızı sağlayabilir.

Düşük libido
Düşük libido erektil disfonksiyonla aynı değildir, ancak ereksiyonu engelleyen aynı faktörlerin birçoğu aynı zamanda cinsel ilgiyi de zayıflatabilir. Benlik saygısı, stres, kaygı ve bazı ilaçlar, cinsel tercihinizi azaltabilir. Bütün o endişeler sevişmekle bağdaştırıldığında, seks ilginize ilgi duyabilirsiniz.

Sağlığın
Birçok farklı sağlık durumu, ereksiyon için gereken sinirleri, kasları veya kan akışını etkileyebilir. Diyabet, yüksek tansiyon, arterlerin sertleşmesi, omurilik yaralanmaları ve multipl skleroz ED’e katkıda bulunabilir. Prostat veya mesane problemlerini tedavi eden cerrahi aynı zamanda ereksiyonu kontrol eden sinirleri ve kan damarlarını da etkileyebilir.

Stag Delay Türkiye

Birleşik Devletlerde Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Sıklığı ve Prevalansının Tahmini

Giriş:  Birleşik Devletler’de cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların görülme sıklığı ve prevalansının doğru, güncellenmiş tahminleri hâlâ kaçınılmazdır. Her yıl yeni bulanan cinsel yolla bulaşan hastalıkların (STD) sayısı 12 milyondur. Bununla birlikte, bu rakam tespit yöntemlerinde ve STD kontrol programlarının etkilerine rağmen, on yılı aşkın bir sürede değişmedi.

 

Hedefler:  Mevcut yayınlanmış verileri kullanarak, STD gözetim verilerinin gücünü tartmak ve 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde CYBH insidansını ve prevalansını tahmin etmek için bir sistem önermek.

 

Bulgular:  1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 milyondan fazla CYB enfeksiyonu meydana geldiğini tahmin ediyoruz. Bu sayı daha önce yapılan tahmini aşıyor çünkü öncelikle gelişmiş algılama teknikleri, daha önce teşhis edilmemiş enfeksiyonların değerlendirilmesini sağlamıştır.

 

Sonuçlar:  Birleşik Devletlerde her yıl ciddi sağlık ve ekonomik sonuçlarla birlikte çok sayıda yeni CYBH oluşmaya devam etmektedir. Şu anki tahmini 15 milyon STE’mizin üçte ikisinden fazlası, üç III gözetim verisine sahip olduğumuz trikomoniasis ve insan papillomavirüsü olmak üzere iki enfeksiyontan oluşmaktadır. Gözetim verilerimizin kalitesi arttıkça ulusal tahminlerimizin hassasiyetini daha da artırabiliriz.

 

merika Birleşik Devletleri’ndeki Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Prevalansında Irk / Etnik Grup Farklılıkları: Bir Ağ Açıklaması

 

Arka plan:  Birçok çalışma, Afrikalı Amerikalıların, beyazlardan ve diğer ırksal / etnik gruplardan genellikle 10 ila 20 kat daha fazla, ancak ikna edici açıklama yapmadan, seçilmiş CYBH’lerin nispeten yüksek oranlara sahip olduğunu gözlemlemiştir.

 

Hedef:  Bu çalışma, bu bulmacayı, ulusal olarak temsili bir olasılık örneğinden ve bir ağ yaklaşımından gelen verileri kullanarak çözmeye çalışmaktadır.

 

Çalışma tasarımı:  Ulusal Sağlık ve Sosyal Yaşam Araştırması (NHSLS), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1.511 erkek ve 1.921 kadının ulusal olarak temsilen bir olasılık örneğidir. Bu verilerin lojistik regresyon analizi, CYBH ile ilişkili bireysel risk faktörlerinin çok değişkenli analizine izin verir. Logaritmik analiz ve bir simülasyon kullanarak ırk / etnik gruplar içindeki ve arasında cinsel ağ kalıplarının etkilerini de tespit ettik.

 

Bulgular:  NHSLS’nin lojistik regresyon analizi, uygun bireysel risk faktörlerinin hepsini kontrol ettikten sonra bile, Afrika kökenli Amerikalıların bakteriyel hastalıklar tarafından diğer ırksal / etnik gruplara göre neredeyse beş kat daha fazla virüs bulaştırabileceğini ortaya koymuştur.

 

Sonuç: Bakteriyel hastalıklar için Afrikalı Amerikalıların daha yüksek enfeksiyon oranı, farklı ırksal / etnik gruplar içindeki ve arasında bulunan cinsel ağ modelleri ile açıklanabilir. İlk olarak, enfeksiyonlar daha çok Afrika kökenli Amerikalı nüfusta daha yaygın; çünkü ortak seçimi daha da parçalayıcıdır – yani “çevreci” Afrikalı Amerikalılar (geçen sene sadece bir ortak olmuş), “çekirdek” seçmenin beş kat daha olasıdır “Periferik” beyazlardan daha az olan Afrikalı Amerikalılar (geçen yıl dört ya da daha fazla ortağı olanlar) “çekirdek” beyazları seçmek zorundaydılar, ikincisi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, Afrikalı Amerikalı nüfus içinde kalıyordu, çünkü eş seçimleri daha ayrıktı (çeşitlilik gösteren çiftleşme) diğer gruplara göre daha fazla.